Aukční prodej

Pokud se rozhodnete pro tento způsob prodeje Vašeho předmětu, zajistíme odborné posouzení, popis a fotografie na profesionální úrovni.

Předmět bude po celou dobu trvání aukce fyzicky vystaven v naší Galerii AZ, O.Beníškové 5, Plzeň. Kdykoli máte možnost sledovat průběh aukce na internetu. 

Prodáváte svůj obraz za nejvyšší možnou cenu. kterou určuje aktuální zájem na trhu s uměním. Naše odměna je stanovena předem v písemné smlouvě a pohybuje se do výše 20% z dosažené částky a je konečná. Zahrnuje  autorské poplatky, odměny znalcům, náklady na fotografování atd. Navíc si neúčtujeme žádný tzv. aukční poplatek, který byste jinde museli zaplatit i v případě, že se Váš obraz nevydraží.

POZOR

V případě , že chcete nakupovat přes naši internetovou galerii v aukci, nezapomeňte, že specifikum těchto nákupů spočívá v tom, že si sami rozhodujete o tom, kolik chcete za daný předmět zaplatit. Nezapomínejte však, že si musíte vždy připočítat 20% provize k ceně dosažené v aukci. Vyvolávací cena jednotlivých předmětů je stanovana ve spodní hranici odhadní ceny, takže pokud získáte předmět za vyvolávací cenu, udělali jste velmi výhodný obchod.

V archivu skončených aukcí si můžete zpětně prohlédnout dosažené výsledky jednotivých aukcí.